Matcher idag - Hallands Fotbollförbund

Välj förbund och datum
Matcher 2017-05-27
Tid Match Resultat Anläggning
Superettan
16:00 Varbergs BoIS FC - Falkenbergs FF Påskbergsvallen
Div 3 Sydvästra Götaland, herrar
16:00 Lerkils IF - Askims IK Ledets IP
Div 1 Mellersta Götaland, damer
14:00 Onsala BK - Mariebo IK Rydets IP
Svenska Spel F19 Södra
15:00 Kungsbacka DFF - IF Limhamn Bunkeflo Tingbergsvallen
Div. 2 Sydvästra Götaland damer
14:00 FC Hessleholm - IF Centern Österås IP
14:00 Hittarps IK - Kullabygdens DFF Laröds IP
14:00 Röke IF - Kvibille BK Röke IP
Div. 4 Herrar
15:00 IFK Fjärås - Kvibille BK Ögärdets IP
16:00 BK Astrio - Hyltebruks IF Söndrums IP
Div. 5 Herrar
14:00 Torup/Rydö FF - IF Centern Torulund
16:00 Bua IF - IF Norvalla Västkustvallen
Div. 6 Norra Herrar
14:00 Valinge IF - Kung Karl Bollklubb Valinge IP
15:00 Annebergs IF - GoIF Ginsten Dalavallen
Div. 6 Södra Herrar
14:00 FC Astrio - Lilla Tjärby IK Söndrums IP
Div. 7 Södra Herrar
12:00 Skuggan BoIS - Sperlingsholms IF 1 - 3 Sperlingsholms IP
Klass 3 Norra herrar
13:00 Trönninge BK - BK Viljan/Älvena Håstens IP
15:00 Veddige BK - IFK Bänared Veddige IP
Klass 3 Södra herrar
14:00 Skogaby BK - Våxtorps BoIS Skogaby IP
Div. 3 damer
12:00 BK Astrio - Halmstads BK Söndrums IP
Div. 4 Damer
11:00 Vapnö IF - Sennans IF 2 - 0 Vapnö IP
14:00 Stafsinge IF - Våxtorp/Hasko Stafsinge IP
Korvpojkarna Cup/DMP18
11:00 Varbergs BoIS FC - Galtabäcks BK 5 - 1 Håstens IP
Korvpojkarna Cup/DMP15
13:00 Tölö IF - Vinbergs IF 4 - 1 Hamravallen
P14 Kompisligan Klass 1 Halland vår
13:00 Vinbergs IF - Kållered SK 3 - 2 Vinåvallen A
P14 Kompisligan Klass 2 Södra vår
10:00 Lilla Träslövs FF - Halmstads BK 6 - 5 Östervi
P14 kompisligan Klass 3 Norra vår
10:00 Kungsbacka IF 2 - IFK Fjärås Kungsbacka Sportcenter
P14 Kompisligan Klass 3 Mellersta vår
15:00 Vinbergs IF 2 - Tvååkers IF Galtabäck Vinåvallen A
P13 9-manna Kompisligan Klass 1 Halland vår
11:00 Träslövsläge IF - Halmstads BK Ankarvallen
P13 9-manna Kompisligan Klass 2 Norra vår
13:00 Lilla Träslövs FF 2 - Onsala BK 3 1 - 1 Östervi
P13 9-manna Kompisligan Klass 2 Södra vår
10:00 Varbergs BoIS FC 2 - HGH 1 - 4 Håstens IP
P13 9-manna Kompisligan Klass 3 Norra vår
11:00 Tofta GOIF - Lerkils IF 3 - 1 Lindvallen
P12 7-manna Kompisligan Grupp 1
11:00 Alets IK - Våxtorps BOIS Alevallen
11:00 Knäreds IK - Getinge IF Lagavallen
P12 9-manna Kompisligan Grupp 1 vår
13:00 Varbergs BoIS FC 2 - Kungsbacka IF Påskbergsvallen
14:45 Lerkils IF 2 - Frillesås FF Ängåsvallen
P12 9-manna Kompisligan Grupp 3 vår
14:00 SRG Himledalen - Kullavik IF 2 Skällinge IP
P12 9-manna Kompisligan Grupp 4 vår
13:15 Lerkils IF - Åsa IF 2 Ängåsvallen
P12 9-manna Kompisligan Grupp 5 vår
11:00 Halmstads BK - Hyltebruks IF Halmstad Arena
11:00 Laholms FK 2 - BK Astrio Gul Glänninge Park
P12 9-manna Kompisligan Grupp 7 vår
14:00 IF Böljan - IF Leikin Falkenbergs IP C
P11 7-manna Kompisligan H/L Grupp 1 vår
10:00 Trönninge IF - IF Centern Tuvasvallen
11:00 IF Leikin Svart - VGLT Sannarps IP
F12 7-manna Kompisligan Grupp 1 vår
10:00 Halmstads BK Blå - Apel 99 Halmstad Arena
11:00 BK Astrio 2 Svart - Knäreds IK Söndrums IP
F12 9-manna Kompisligan Grupp 1 vår
12:00 Onsala BK 2 - Tölö IF Svart Rydets IP B-plan
F12 7-manna Kompisligan Grupp 2 vår
10:00 Tofta GOIF - Alets IK Lindvallen
F15-16 Kompisligan Klass 3
12:00 IFK Fjärås - Apel 99 0 - 7 Ögärdets IP
F15 Kompisligan Norra
12:00 Lerkils IF - Onsala BK Ledets IP
F14 9-manna Kompisligan Norra vår
13:00 Tofta GOIF - Apel 99 0 - 5 Lindvallen
F13 9-manna Kompisligan Klass 3 vår
11:00 Trönninge IF - VGLT 1 - 7 Tuvasvallen