Tabell och resultat - Div. 5 Herrar

Senaste resultat
Tid Match Resultat Spelplats
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widget för senaste resultat
2019-06-13 19:00 IS Halmia Academy - Rinia IF 1 - 3 Halmstad Arena P3
2019-06-13 19:00 Alets IK - Skrea IF 4 - 0 Alevallen
2019-06-13 19:00 Löftadalens IF - HÅFF 5 - 2 Löftavallen
2019-06-13 19:00 Getinge IF - IF Böljan Falkenberg 0 - 3 Getinge IP 1
2019-06-13 19:00 Galtabäcks BK - IF Centern 3 - 5 Galtabäcks IP
2019-06-12 19:00 Sperlingsholms IF - Lilla Tjärby IK 1 - 4 Sperlingsholms IP 1
2019-06-09 14:00 Rinia IF - Getinge IF 0 - 2 Falkenbergs IP A
2019-06-09 12:00 IS Halmia Academy - Alets IK 1 - 2 Halmstad Arena P3
2019-06-07 19:30 Lilla Tjärby IK - Löftadalens IF 3 - 0 L:a Tjärby IP A
2019-06-07 19:00 IF Böljan Falkenberg - Sperlingsholms IF 1 - 0 Falkenbergs IP A
2019-06-07 19:00 HÅFF - IF Centern 0 - 2 Hebergs IP A
2019-06-06 14:00 Skrea IF - Galtabäcks BK 2 - 1 Skrea IP 1
Tabell Totalt Hemma Borta
Lag S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Widget
Hämta widget för tabell
Alets IK 10 6 3 1 29-11 18 21 5 4 1 0 21-4 17 13 5 2 2 1 8-7 1 8
IF Centern 11 6 1 4 24-20 4 19 5 3 0 2 8-8 0 9 6 3 1 2 16-12 4 10
Rinia IF 10 5 3 2 20-14 6 18 5 2 1 2 12-11 1 7 5 3 2 0 8-3 5 11
IF Böljan Falkenberg 10 4 5 1 21-12 9 17 4 2 2 0 5-1 4 8 6 2 3 1 16-11 5 9
Skrea IF 10 4 4 2 13-14 -1 16 5 2 3 0 8-6 2 9 5 2 1 2 5-8 -3 7
Lilla Tjärby IK 10 4 2 4 14-13 1 14 5 2 1 2 8-6 2 7 5 2 1 2 6-7 -1 7
Sperlingsholms IF 11 3 3 5 21-19 2 12 5 1 3 1 12-8 4 6 6 2 0 4 9-11 -2 6
Getinge IF 10 2 5 3 17-24 -7 11 5 0 3 2 7-11 -4 3 5 2 2 1 10-13 -3 8
Galtabäcks BK 10 2 4 4 19-20 -1 10 5 2 1 2 11-9 2 7 5 0 3 2 8-11 -3 3
IS Halmia Academy 10 3 1 6 22-24 -2 10 6 2 1 3 20-16 4 7 4 1 0 3 2-8 -6 3
Löftadalens IF 10 3 1 6 16-35 -19 10 5 3 0 2 11-11 0 9 5 0 1 4 5-24 -19 1
HÅFF 10 1 4 5 16-26 -10 7 6 1 2 3 7-11 -4 5 4 0 2 2 9-15 -6 2
Kommande matcher
Tid Match Arena
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widget för kommande matcher
2019-06-19 19:00 IF Centern - Getinge IF Kärlekens IP
2019-06-19 19:00 Rinia IF - Lilla Tjärby IK Falkenbergs IP A
2019-06-20 19:00 HÅFF - Alets IK Hebergs IP A
2019-06-20 19:00 Skrea IF - IS Halmia Academy Skrea IP 1
2019-06-20 19:00 Sperlingsholms IF - Galtabäcks BK Sperlingsholms IP 1
2019-06-20 19:30 IF Böljan Falkenberg - Löftadalens IF Falkenbergs IP A
2019-06-25 19:00 Sperlingsholms IF - IS Halmia Academy Sperlingsholms IP 1
2019-06-25 19:00 Alets IK - Rinia IF Alevallen
2019-06-28 19:00 Skrea IF - Getinge IF Skrea IP 1
2019-06-28 19:00 IF Böljan Falkenberg - IF Centern Falkenbergs IP A
2019-06-29 14:00 Lilla Tjärby IK - Alets IK L:a Tjärby IP A
2019-06-29 14:00 Rinia IF - Löftadalens IF Falkenbergs IP A