Tabell och resultat - Div. 5 Herrar

Senaste resultat
Tid Match Resultat Spelplats
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widget för senaste resultat
2019-08-24 14:00 Getinge IF - Löftadalens IF 2 - 1 Getinge IP 1
2019-08-24 14:00 HÅFF - Rinia IF 0 - 5 Hebergs IP A
2019-08-24 12:00 IF Centern - IS Halmia Academy 5 - 2 Kärlekens IP
2019-08-23 19:00 IF Böljan Falkenberg - Lilla Tjärby IK 2 - 1 Falkenbergs IP A
2019-08-23 18:30 Galtabäcks BK - Alets IK 2 - 2 Galtabäcks IP
2019-08-23 18:30 Sperlingsholms IF - Skrea IF 2 - 1 Sperlingsholms IP 1
2019-08-18 14:00 IS Halmia Academy - IF Böljan Falkenberg 0 - 2 Halmstad Arena P3
2019-08-17 14:00 Getinge IF - Sperlingsholms IF 3 - 5 Getinge IP 1
2019-08-16 19:00 Lilla Tjärby IK - HÅFF 1 - 2 L:a Tjärby IP A
2019-08-16 19:00 Rinia IF - Skrea IF 1 - 1 Falkenbergs IP A
2019-08-16 18:45 Löftadalens IF - Galtabäcks BK 4 - 7 Löftavallen
2019-08-16 18:45 Alets IK - IF Centern 4 - 0 Alevallen
Tabell Totalt Hemma Borta
Lag S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Widget
Hämta widget för tabell
Alets IK 16 10 5 1 48-17 31 35 7 6 1 0 28-6 22 19 9 4 4 1 20-11 9 16
IF Centern 16 10 1 5 42-27 15 31 8 6 0 2 22-11 11 18 8 4 1 3 20-16 4 13
Skrea IF 16 8 5 3 30-23 7 29 8 5 3 0 20-10 10 18 8 3 2 3 10-13 -3 11
IF Böljan Falkenberg 16 7 6 3 37-21 16 27 8 4 3 1 18-8 10 15 8 3 3 2 19-13 6 12
Rinia IF 16 7 4 5 33-28 5 25 8 2 2 4 16-21 -5 8 8 5 2 1 17-7 10 17
Sperlingsholms IF 16 6 4 6 33-27 6 22 9 3 4 2 19-13 6 13 7 3 0 4 14-14 0 9
Galtabäcks BK 16 5 6 5 34-31 3 21 8 3 3 2 16-13 3 12 8 2 3 3 18-18 0 9
Lilla Tjärby IK 16 6 2 8 27-28 -1 20 7 2 1 4 9-11 -2 7 9 4 1 4 18-17 1 13
Getinge IF 16 4 6 6 30-40 -10 18 8 2 3 3 18-17 1 9 8 2 3 3 12-23 -11 9
Löftadalens IF 16 4 1 11 29-61 -32 13 7 3 0 4 17-21 -4 9 9 1 1 7 12-40 -28 4
IS Halmia Academy 16 3 3 10 26-39 -13 12 8 2 1 5 21-22 -1 7 8 1 2 5 5-17 -12 5
HÅFF 16 2 5 9 18-45 -27 11 10 1 3 6 7-23 -16 6 6 1 2 3 11-22 -11 5
Kommande matcher
Tid Match Arena
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widget för kommande matcher
2019-08-30 18:30 Lilla Tjärby IK - IF Centern L:a Tjärby IP A
2019-08-30 18:30 Skrea IF - HÅFF Skrea IP 1
2019-08-30 18:30 Löftadalens IF - Sperlingsholms IF Löftavallen
2019-08-31 14:00 Rinia IF - IF Böljan Falkenberg Falkenbergs IP A
2019-08-31 15:00 Alets IK - Getinge IF Alevallen
2019-09-01 14:00 IS Halmia Academy - Galtabäcks BK Halmstad Arena P3
2019-09-06 19:00 IF Böljan Falkenberg - Skrea IF Falkenbergs IP A
2019-09-07 14:00 Getinge IF - IS Halmia Academy Getinge IP 1
2019-09-07 14:00 Löftadalens IF - Alets IK Löftavallen
2019-09-07 14:00 Sperlingsholms IF - HÅFF Sperlingsholms IP 1
2019-09-07 14:00 Galtabäcks BK - Lilla Tjärby IK Galtabäcks IP
2019-09-08 14:00 IF Centern - Rinia IF Kärlekens IP