Matcher idag - Hallands Fotbollförbund

Välj förbund och datum
Matcher 2019-05-19
Tid Match Resultat Anläggning
Div 3 Sydvästra Götaland, herrar
14:00 Varbergs GIF FK - Åsa IF 0 - 3 Håstens IP A
P17 Div.1 - Region 1
13:00 Falkenbergs FF - Mjällby AIF 1 - 5 Kristineslätt IP 1
SM F17 Västra Götaland
15:00 Åsa IF/Tölö IF - IFK Göteborg/Kopparbergs/Göteborg FC Åsa IP A
Juniorer Pojkar Div 2A
17:00 Onsala BK - IF Mölndal Fotboll Rydets IP A
Pojkar 2004(15 år) Klass 3A
17:00 Kungsbacka IF - Kärra KIF Kungsbacka sportcenter 1
Div. 2 Sydvästra Götaland Damer
12:00 BK Astrio - IK Wormo 0 - 2 Söndrums IP A
12:00 Eskilsminne DFF - BK Höllviken 3 - 0 Västergårds IP 5, huvudplan
14:00 Halmstads BK - Kullabygdens DFF 8 - 1 Halmstad Arena P1
Div. 4 Herrar
15:00 Kungsbacka IF - Kvibille BK 4 - 1 Tingbergsvallen A
15:00 Tölö IF - IF Leikin 4 - 0 Hamravallen A
Div. 6 Norra
18:00 Grimetons IK - Rolfstorp GIF/Skälli Grimtunet A
Div. 6 Södra
12:00 Skuggan BoIS - Simlångsdalens IF 1 - 1 Sperlingsholms IP 1
13:00 Oskarström IS - Arvidstorps IK 1 - 0 Esperedsvallen
Klass 2 Norra herrar
16:00 Träslövsläge IF - Derome/Åskloster Ankarvallen B
Klass 2 Mellersta herrar
14:00 Rinia IF - Getinge IF 5 - 3 Falkenbergs IP C
15:00 Oskarström IS - HÅ FF Esperedsvallen
Klass 2 Södra herrar
12:00 Laholms FK - Alets IK Glänninge Park A
14:30 BK Astrio - Kornhult/Hishult FF 4 - 0 Söndrums IP A
Klass 3 Norra herrar
17:00 Veddige BK - Annebergs IF Veddige IP A
Klass 3 Södra herrar
13:00 Hasslövs IS - Vapnö IF 6 - 2 Hasslövs IP A
14:00 Skogaby BK - Skottorps IF Skogaby IP A
Div. 3 damer
16:00 Hyltebruks IF - Lerkils IF Örnvallen A
Div. 4 Damer
11:00 Getinge/Slöinge - Stafsinge IF 0 - 3 Slöinge IP A
15:00 Våxtorp/Hasko - Varbergs BoIS FC 0 - 6 Våxtorps IP A
17:00 HGH FC - Torup/Rydö FF Wegeli IP 1
Div. 6 Pojkar (15 år)
11:00 Varbergs BoIS FC - Laholms FK 2 - 0 Påskbergsvallen B
12:00 Falkenbergs FF - Tölö IF Kristineslätt IP 2
Div. 5 Pojkar (16 år)
11:00 IF Centern - Tölö IF 0 - 10 Kärlekens IP
Div. 8 pojkar (14 år) Halland Norra
17:00 Stafsinge IF - Tölö IF Stafsinge IP 1
Div. 8 Pojkar (14 år) Norra
12:15 Kullavik IF - Tofta GOIF Maleviks IP
13:30 IFK Fjärås - Frillesås FF 9 - 1 Ögärdets IP B
19:00 Onsala BK vit - Åsa IF Kaparevallen
Div. 8 pojkar (14 år) Södra
11:00 Varbergs BoIS FC svart - Träslövsläge IF Blå 6 - 3 Påskbergsvallen konstgräs
16:00 BK Astrio 2 - Simlångsdalens IF Söndrums IP C
Div. 9 Pojkar (13 år) Halland Norra
18:00 Tölö IF - Onsala BK 1 Hamravallen D
Div. 9 Pojkar (13 år) Norra
11:00 Onsala BK 2 - IFK Fjärås 2 2 - 1 Rydets IP B
Div. 9 Pojkar (13 år) Mellersta Norra
11:30 Lilla Träslövs FF - SRG Himledalen 7 - 5 Östervi B
11:30 Träslövsläge IF Vit - Värö U 2 - 3 Ankarvallen B
12:30 Åsa IF 2 - Onsala BK 3 1 - 1 Åsa C
16:45 Kullavik IF 2 - Tofta GOIF 2 Maleviks IP
Div. 9 Pojkar (13 år) Mellersta Södra
10:00 Skrea IF gul - Oskarströms IS 8 - 3 Skrea IP 1
11:30 Skrea IF svart - LGM 0 - 2 Skrea IP 1
Div. 9 Pojkar (13 år) Södra
15:00 Laholms FK - HGH FC 1 - 2 Glänninge Park B
Div. 12 Pojkar (11 år) Norra
16:00 Tofta GOIF - Kungsbacka IF Röd Lindvallen A
Div. 11 Pojkar (12 år) Norra
11:45 Kungsbacka IF Grön - IFK Fjärås Kungsbacka sportcenter 10
13:00 Särö IK - Lerkils IF Röd Särö IP A
14:30 Åsa IF - Annebergs IF Åsa C Södra
17:00 Frillesås FF - Kållered SK Frillesås IP D
Div. 11 Pojkar (12 år) Norra Södra
16:00 Lidhults GOIF - Snöstorp Nyhem FF Lomövallen
Div. 11 Pojkar (12 år) Mellersta
16:00 Hyltebruks IF - HGH FC Blå Örnvallen konstgräs
Div. 11 Pojkar (12 år) Södra Norra
10:00 Kungsbacka IF Röd - Onsala BK röd Kungsbacka sportcenter 1
16:00 Derome/Åskloster - Löftadalens IF Klostervallen B
Div. 11 Pojkar (12 år) Södra
10:00 Trönninge IF - IF Centern Vit Tuvasvallen 7:match
15:30 Alets IK - Halmstads BK Alevallen
Div. 12 Pojkar (11 år) Mellersta
10:00 Varbergs BoIS FC - Varbergs GIF FK röd Påskbergsvallen B
13:00 Åsa IF 1 - Träslövsläge IF Åsa C Norra
Div. 12 Pojkar (11 år) Södra
10:00 BK Astrio Svart - Snöstorp Nyhem FF Svart Söndrums IP E
10:00 HGH FC - Laholms FK Gullevi IP
10:00 IF Centern Vit - Halmstads BK 2 Kärlekens IP 2
11:00 Falkenbergs FF vit - Kvibille BK Kristineslätt IP 6
Div. 10 Pojkar (12 år) Norra
12:00 Onsala BK vit - Tölö IF Kaparevallen
16:15 Lerkils IF Vit - Kullavik IF 1 Ängås IP C
Div. 10 Pojkar (12 år) Mellersta
11:00 IF Leikin Orange - Lilla Träslövs FF Vit Halmstad Arena P5
11:30 BK Astrio - Varbergs BoIS FC Svart Söndrums IP F
Div. 10 Pojkar (12 år) Södra
11:30 Halmstads BK - Trönninge IF Halmstad Arena P16
Div. 13 Pojkar (11 år) Norra
14:00 Onsala BK grön - IFK Fjärås Kaparevallen
15:00 Särö IK - Annebergs IF 1 Särö IP A
16:15 Lerkils IF Blå - Kungsbacka IF Blå Ängås IP B
Div. 13 Pojkar (11 år) Norra Södra
10:00 Värö U - Kullavik IF 2 Västkustvallen
11:30 Varbergs BoIS FC Grön - Kållered SK Påskbergsvallen B
17:00 Veddige BK - Tofta GOIF Veddige IP B
17:30 Lerkils IF Vit - Annebergs IF 2 Ängås IP B
Div. 13 Pojkar (11 år) Mellersta
18:00 Skrea IF - Träslövsläge IF Vit Skrea IP 1
Div. 13 Pojkar (11 år) Södra
12:00 IS Halmia - Oskarströms IS Halmstad Arena P15
14:00 IF Centern Blå - Hasslöv/Skottorp Kärlekens IP 2
Div. 14 pojkar (10 år) Norra
11:00 Kungsbacka IF Vit - Horreds IF Kungsbacka sportcenter 10
11:30 Lilla Träslövs FF Gul - Tölö IF grön Östervi C
11:30 Varbergs BoIS FC - Lerkils IF Blå Påskbergsvallen B
16:00 Onsala BK vit - Trönninge BK Grön Kaparevallen
Div. 14 pojkar (10 år) Mellersta
13:00 Halmstads BK 2 - Falkenbergs FF Gul Halmstad Arena P5
13:00 Varbergs BoIS FC svart - Onsala BK blå Påskbergsvallen B
15:00 Lerkils IF Röd - Lilla Träslövs FF Blå Ängås IP B
Div. 14 pojkar (10 år) Södra
10:00 Lilla Träslövs FF Vit - BK Astrio Svart Östervi C
14:30 Halmstads BK - IS Halmia Halmstad Arena P5
16:00 IF Leikin Svart - IF Böljan Falkenberg Vit Halmstad Arena P5
Div. 15 Pojkar (10 år) Norra
10:15 IFK Fjärås 1 - Frillesås FF grön Ögärdets IP B
11:00 Kållered SK - Särö IK Kållered Sportcenter 12
13:00 Värö U - Kungsbacka IF Blå Norvalla IP
Div. 15 Pojkar (10 år) Norra Södra
11:00 Annebergs IF 2 - IFK Fjärås 2 Dalavallen
11:30 Åsa IF 2 - Frillesås FF vit Åsa C Norra
15:30 Veddige BK - Kullavik IF 2 Veddige IP B
17:00 Derome/Åskloster - Tofta GOIF Dersbovallen C
Div. 15 Pojkar (10 år) Mellersta
14:00 Hyltebruks IF - Stafsinge IF Örnvallen konstgräs
Div. 15 Pojkar (10 år) Södra Norra
00:00 Lidhults GOIF - Oskarströms IS Lomövallen
16:00 Trönninge IF Röd - BK Astrio Tuvasvallen 7:match
Div. 15 Pojkar (10 år) Södra
12:00 Trönninge IF Vit - Alets IK Tuvasvallen 7:match
Div. 9 Flickor (13 år) Halland
10:00 IFK Fjärås Röd - Kullavik IF Ögärdets IP B
11:00 Värö U - BK Astrio gul Norvalla IP
Div. 9 Flickor (13 år) Norra
15:00 Annebergs IF - Tofta GOIF 2 - 0 Dalavallen
16:15 Tölö IF - Åsa IF Hamravallen D
Div. 9 Flickor (13 år) Mellersta
13:30 Träslövsläge IF - LGM Ankarvallen B
18:00 Hyltebruks IF - Tvååker/Galtabäck Örnvallen B1
Div. 9 Flickor (13 år) Södra
13:00 Halmstads BK - Snöstorp Nyhem FF Halmstad Arena P5
Div. 10 Flickor (12 år) Norra
10:30 Hovås Billdal IF - Lerkils IF Blå Billdalsvallen 5
13:00 Tölö IF Grön - Frillesås FF grön Hamravallen C2
14:30 Tölö IF - Åsa IF Hamravallen C1
Div. 10 Flickor (12 år) Södra
10:30 Våxtorps BOIS - Lilla Träslövs FF Vit Våxtorps IP A
11:00 IF Böljan - DFK Hasko Falkenbergs IP F
Div. 11 Flickor (12 år) Norra
12:00 Onsala BK - Derome/Åskloster Kaparevallen
15:00 Lerkils IF Röd - Veddige BK Ängås IP C
Div. 11 Flickor (12 år) Södra
10:30 Alets IK - Getinge IF Alevallen
11:00 Laholms FK - Träslövsläge IF Glänninge Park B
Div. 13 Flickor (11 år) Norra
11:00 Kungsbacka IF Blå - Trönninge BK Kungsbacka sportcenter 10
Div. 12 Flickor (11 år) Norra
13:00 Lilla Träslövs FF - Frillesås FF Östervi C
14:00 Tofta GOIF - Annebergs IF Lindvallen A
16:30 Kullavik IF 1 - Åsa IF Kullavik IP
Div. 12 Flickor (11 år) Södra
10:30 Halmstads BK - Slöinge GOIF Halmstad Arena P16
18:00 BK Astrio - HGH FC Söndrums IP H
Div. 13 Flickor (11 år) Södra
11:00 Sennans IF - IF Böljan Falkenberg Åleds IP
14:30 Lilla Träslövs FF - LGM Östervi C
Div. 14 Flickor (10 år)
12:00 Kullavik IF - Tölö IF Kullavik IP
Div. 5 Flickor (16 år)
17:00 Apel 99 - Oskarströms IS Hedevi 2
17:00 IF Norvalla - HGH FC Norvalla IP
Div. 7 Flickor (15 år)
13:45 Kullavik IF - LGM 5 - 0 Maleviks IP
Div. 8 Flickor (14 år) Norra
11:00 Tölö IF - Veddige BK 4 - 4 Hamravallen D
17:00 Tofta GOIF - Derome BK Lindvallen A
Div. 8 Flickor (14 år) Mellersta
16:00 SRG Himledalen - Torup/Rydö FF Grimtunet A
Div. 8 Flickor (14 år) Södra
17:00 Trönninge IF - BK Astrio svart Tuvasvallen A
Div. 15 Flickor (10 år) Norra
16:00 Onsala BK vit - Frillesås FF Kaparevallen
Div. 15 Flickor (10 år) Mellersta
16:00 Lilla Träslövs FF - Varbergs BoIS FC Östervi C
Div. 15 Flickor (10 år) Södra
10:30 Laholms FK - BK Astrio Glänninge Park B
11:00 HGH FC - IF Böljan Falkenberg Vit Wegeli IP 1
14:30 Trönninge IF - Snöstorp Nyhem FF Tuvasvallen 7:match
P13 Nordvästra C2, vår
11:00 Laholms FK - Hyllinge GIF 4 - 2 Glänninge Park A